22,06,2024

Ancelotti: Kështu ndalet Messi

Must Read

messi_1459585914-2656382 (1)

Carlo Ancelotti, ish trajneri i Real Madridit, ka zbuluar se si të ndalet ylli i Barcelonës, Lionel Messi

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, i cili ka fituar pesë Topa të Artë, po konsiderohet si lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Por, ish trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka zbuluar se si të ndalet ylli i Barcelonës, Lionel Messi.

“Për të përgatitur një lojë për Messi është e pamundur. Ai është një talent fantastik. Nëse ju dëshironi të përgatiteni për një lojë kundër Messit, ju nuk duhet të flisni për të dhe për aftësitë e atij”, ka deklaruar Ancelotti.

“Messi është një talent fantastik dhe në qoftë se ju flisni me lojtarët tuaj në lidhje me aftësitë e Mesit, atëherë lojtarët do të kenë frikë, sepse unë mendoj se ai është një talent i madh”, shtoi ai.

“Pra, gjëja më e rëndësishme është për të shmangur diskutimet në lidhje me Messin dhe, siç kam thënë më parë, për t’u përqendruar në lojën tuaj”, ka përfunduar ai.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Miratohet Korniza Afatmesme Buxhetore për vitin 2025-2027

Këtë të enjte është mbajtur mbledhja e Kuvendit të Komunës e kryesuar nga Kryesuesi i Kuvendit të Komunës, Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img