Lajme

Vrasje në tentativë në Podujevë


Publikuar më:


arme_919541475

Dje në Podujevë ka ndodhur një tentim-vrasje. Një viktima mashkull, shqiptar, shtetas i Kosovës, kishte njoftuar policinë se një person, po ashtu shqiptar i Kosovës, pas një mosmarrëveshje kishte shtënë me armë zjarri në drejtim të tij, duke i shkaktuar lëndime trupore.

Policia e Kosovës, në raportin sotshëm bën të ditur se viktima është dërguar për tretman mjekësor në QKUK dhe është jashtë rrezikut për jetë.

Njësitet policore lidhur me rastin kanë konfiskuar një veturë me targa vendore si dhe janë duke kryer hetime intensive, përderisa lidhur me rastin është njoftuar prokurori, thuhet në raportin policor.

Comments
To Top