04,06,2023

Digjen pyjet e Marecit

Must Read

digjen-pyjet-620x348

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë pyjet e fshatit Marec të Prishtinës.

Në videon që thotë se e ka siguruar Telegrafi, shihet se si flakët e zjarrit zgjerohen në malet e këtij fshati.

Zjarrfikësit kanë dalë për të intervenuar, por tereni i vështirë malor po ua pamundëson intervenimin efikas në fikjen dhe lokalizimin e zjarrit, raporton Telegrafi.

Dukuria e djegies së pyjeve në këtë periudhë është shqetësuese, sepse nuk jemi në stinën e verës, kur zjarret shkaktohen nga tempertaurat e larta.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ferizaj: Podujeva pritet të vërshohet nga tifozët e zjarrtë të klubit tonë

Klubi i Futbollit, Ferizaj, ka njoftuar se janë gati për ndeshjen e nesërme ndaj Lirisë, në kuadër të barazhit. Ferizaj...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img