Ferizaj

Vetura godet një femër në Ferizaj


Publikuar më:


Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Talinoc i Muhaxhereve të Ferizajt, më 14.07.2017-20:40, ku një këmbësore është goditur nga një vetur duke pësuar lëndime.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar pasi qe i njëjti përderisa ishte duke lëvizur me veturën VW me targa lokale, duke mos përshtatur shpejtësinë e lëvizjes, godet këmbësoren-viktimën femër shqiptare të moshës  14 vjeçare. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe e njëjta është dërguar për tretman mjekësor ne QKUK-Prishtine. Me urdhër te prokurorit i dyshuari dërgohet ne mbajtje”thuhet në raportin e policisë së Ferizajt.

To Top