Lajme

Veseli: Vepra e Skënderbeut, frymëzim për çdo luftëtar


Publikuar më:


Kryeparlamentari, Kadri Veseli, përmes Facebook-ut e ka kujtuar ditëlindjen e heroit kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu.

“Më 6 maj 1405, lindi heroi ynë kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Vepra e tij ka qenë burim frymëzimi për çdo luftëtar shqiptar në përpjekjet shekullore për liri e barazi. Orientimi i tij gjeostrategjik drejt perëndimit, është një mësim dhe amanet që do ne do të vazhdojmë ta ndjekim dhe mbrojmë me fanatizëm. K.V”, shkruan Veseli.

skenderbeu

Comments
To Top