Lajme

Vdes Garry Marshall


Publikuar më:


Producenti dhe drejtori artistik Garry Marshall ka ndërruar jetë në moshën 81 vjeçare.

Marshall, i cili krijoi disa prej projekteve më të famshme televizive të viteve të 70-ta, duke përfshirë “Happy Days”, “Pretty Woman” dhe “The Princess Diares”, ka ndërruar jetë të martën në spitalin e Burbank, shkruan CNN.

Marshall u largua nga jeta pas disa komplikimeve të pneumonisë.

Comments
To Top