Lajme

Vajza 5-vjeçare preu flokët pasi kështu e ‘urdhëroi’ loja e tmerrshme Momo


Publikuar më:


Një vajzë pesë vjeçare ka prerë flokët e saj të gjata. Këtë veprim e bëri derisa ishte duke shikuar filmin vizatimor Peppa Pig, ku në mes të tij i është shfaqur “Momo” dhe i ka kërkuar që t’i prej flokët.

Nëna e saj, Sam Barr, ka alarmuar prindërit tjerë që të jenë vigjilent pasi vajza e saj Jemma ishte targetuar nga kjo lojë e tmerrshme, shkruan Metro, transmeton Gazeta Shneta.

Nëna beson se kjo krijesë virtuale në internet e ka tronditur vajzën pasi ajo e ka paralajmëruar “të flejë me një sy hapur”

Fëmijët e vegjël që shikojnë filma të famshëm vizatimor po targetohen nga sfida e njohur si Momo, e cila i inkurajon dhe i kërcënon fëmijët që të lëndojnë vetën e madje edhe të bëjnë vetëvrasje. /Gazeta Shneta/

To Top