29,09,2023

SHBA ndryshon kurs, ‘riaktivizon’ bazën ushtarake në Kosovë

Must Read

Ambasada e Amerikës në Kosovës ka deklaruar se politika e Shteteve të Bashkuara synon të mbështesë KFOR-in dhe praninë e trupave të SHBA-ve në Kampin Bondsteel, bazë e cila  ruan një ambient të sigurt dhe lirinë e lëvizjes në Kosovë.

Mbështetja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Kosovën ka qenë e vazhdueshme, ndërsa ajo ka riapleuar ndaj zyrtarëve kosovarë që të tregohen të përgjegjshme për pezullimin e taksës, veprim ky, që sipas tyre do t’i hapte rrugë zhvillimit të dialogut me Serbinë.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img