Lajme

Ushtria Serbe pajiset me helikopterë rus


Publikuar më:


rusia_17

Beograd, 13 prill – Ministria serbe e Mbrojtjes ka bërë të ditur se helikopterë e ri rus të modelit “MI17V-5 do të jenë në duart e Ushtrisë Serbe.

Kryeministri serb ka thënë për mediat se dy helikopterë rus do të vijnë qysh në muajin qershor, – shkruan “Lajm”.

“Parandalimi i të gjithëve nga sulmi i mundshëm drejt vendit tonë është objektiv i Ushtrisë së Serbisë dhe një detyrë që duhet të performohet gjatë gjithë kohës”, – tha Vuçiç.

Nuk dihet se përse Serbisë i nevojitet gjithë ky “municion luftarak”.

Comments
To Top