Sport

UEFA e publikon formacionin e javës në Ligën e Kampionëve (Foto)


Publikuar më:


football02140416

UEFA.com e ka publikuar formacionin zyrtar të javës në Ligën e Kampionëve.

Pas ndeshjeve të kthimit çerekfinale, është publikuar formacioni më të mirëve të javës.

Në 11-shen e javës të publikuar nga UEFA dominojnë futbollistët e Atletico Madrid, të cilët triumfuan ndaj Barcelonës për t’u kualifikuar në gjysmëfinale, përcjell Gazeta Blic

Atletico ka gjithsej 4 lojtarë në këtë formacion, me Godin, Filipe Luis, Niguez dhe Griezmann.

Reali dhe City kanë nga tre futbollistë në këtë 11-she, ndërsa Vidal është i vetmi futbollsit i Bayernit në formacion. /Gazeta Blic/

THISONE

Comments
To Top