Lajme

Thaçi viziton familjen e Sami Lushtakut


Publikuar më:


capture_8272

Presidenti në ardhje i Kosovës, Hashim Thaçi sot ka vizituar familjen e kryetarit të Komunës së Skënderajt, Sami Lushtaku, i cili po vuan dënimin me burg prej 12 vjetësh për vrasjen e një personi të paidentifikuar.

Në profilin e Facebook-ut të djalit të Sami Lushtakut, Mërgim Lushtaku janë postuar disa fotografi të Thaçit dhe nipërve të Lushtakut.

Eksponentë të PDK-së, parti të cilën Thaçi e udhëhoqi për vite me radhë, kanë shprehur vazhdimisht pakënaqësi me mënyrën se si është gjykuar dhe dënuar Lushtaku.

Comments
To Top