Lajme

Tërmet shkatërrues me magnitudë 7.7 goditi Ishujt Solomon


Publikuar më:


Fillimisht u raportua se fuqia e tërmetit në epiqendër të 8,0 gradë, raporton Reuters, transmeton lajmi.net.

Gjithashtu është paralajmëruar edhe për cunami, është thënë se gjatë natës të ketë cunami përgjatë bregdetit të Ishujve Solomon, Vanuatu, Papua New Guinea, Kaledonia e Re, Nauru dhe Tuvalusa.

.

Comments
To Top