Lajme

Tërmet i fortë në Japoni


Publikuar më:


zemljotres-u-japanu-12-620x350-600x339

Një tërmet 6.1 të shkallës Rihter ka goditur zonën në juglindje të ishujve më të mëdha në Japoni, Honshu, sipas Institutit Amerikan të hulumtime gjeologjike.

 

Tërmeti goditi në një thellësi prej 33 kilometrash dhe gati 400 kilometra nga ishujt Izu, në juglindje të Honshu, transmeton lajmi.net.

Tani për tani, nuk ka informata për dëme të mundshme apo për cunami, raporton Reuters.

The post Tërmet i fortë në Japoni appeared first on GazetaBlic.

Comments
To Top