Lajme

Temperatura deri në -6 gradë në Shqipëri


Publikuar më:


Në Kukës, Peshkopi, Bulqizë, Korçë dhe Pogradec, janë regjistruar reshje. Por përveç ngricave në disa akse në Tropojë, Kukës e Bulqizë, ku duhet kaluar me zinxhirë, qarkullimi është i lirë.

Kjo situate meteorologjike parashikohet të vazhdojë deri në fundjavë.

Të enjten do të ketë një zbritje tjetër të temperaturave, me 5-6 gradë celsius. Por nga e premtja temperaturat do të fillojnë të rriten gradualisht./Tch

.

Comments
To Top