Sport

Të gjitha ekipet ndaj të cilave Ronaldo ka shënuar në Ligën e Kampionëve (Foto)


Publikuar më:


ronaldo77

Cristiano Ronaldo nuk di të ndalet.

Pas het-trikut ndaj Wolfsburgut në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, ylli portugez i Real Madrid theu një numër të madh rekordesh.

Ronaldo me tre golëshin e tij e dërgoi Realin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, duke shënuar dy herë brenda vetëm 90 sekondave.

Ky het-trik i Ronaldos ishte i treti i tij për këtë edicion të Ligës së Kampionëve vetëm këtë sezon, përcjell Gazeta Blic.

Në total, Ronaldo ka realizuar pesë het-trike në Ligën e Kampionëve (aq sa ka edhe Leo Messi), dhe në të gjitha garat ka shënuar 37 het-trike vetëm për Real Madridin.

Vetëm këtë edicion, portugezi ka shënuar 16 gola në 10 përballje të Ligës së Kampionëve, dhe 45 gjithsej në të gjitha garat.

Më poshtë mund të shihni grafikun e të gjitha klubeve ndaj të cilave Ronaldo ka shënuar në Ligën e Kampionëve. /Gazeta Blic/

Cf46PlrUMAAPPvP

Comments
To Top