Ferizaj

Svarqa  takohet me drejtues të Bechtel&Enke


Publikuar më:


 

I pari i qyteti të Ferizajt, Muharrem Svarqa së bashku me drejtoreshën e financave Lirie Sylën dhe drejtorin e urbanizmit, Faik Graincën, kanë pritur në një takim Riyadh Alkhazraji, menaxher i projektit të autostradës Prishtinë-Hani i Elezit.

Në këtë takim janë diskutua shumë çështje më rëndësi në mesin e tyre u diskutua edhe për rrjedhën e punimet që po bëhen në autostradën Prishtinë-Hani i Elezit. U tha se punimet në këtë autostradën janë duke rrjedhur sipas dinamikës së përpare dhe po punohet me intensitet të shtuar duke shfrytëzuar edhe motin e mirë që po mbretëron.

15094927_1336560006378819_8765993069102512582_n

Comments
To Top