Ferizaj

Sokol Halili vrau veten pasi u gjend nga Policia, nuk pranoi të dorëzohet


Publikuar më:Sokol Halili, i cili vrau ish-bashkëshorten e tij, Hamide Magashi dy netë më parë para repartit të Gjinekologjisë, ka kryer vetëvrasje gjatë ditës së premte. Kjo është konfirmuar nga ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla.
Sveçla përmes një njoftimi të publikuar në llogarinë e tij në Facebook, ka thënë se kanë tentuar të negociojnë me të dyshuarin, pasi ai fillimisht u lokalizua nga policia, por se i njëjti ka vrarë vetën.
“Pas një pune intenzive të të gjitha njësiteve të Policisë së Kosovës është arritur që të lokalizohet vendndodhja e vrasësit Sokol Halili. Përkundër tentativës së zyrtarëve policor që të negociojnë dorëzimin, dorasi vret veten”, ka shkruar ai.
Sveçla më tutje, ka thënë se Policia e Kosovës dhe Inspektorati Policor i Kosovës do të vazhdojnë hetimet në lidhje me këtë rast.

To Top