Sport

Shtohet presioni për Barcelonën [VIDEO]


Publikuar më:


AMadrid-650x358

Atletico Madrid e ka mposhtur Espanyolin në udhëtim, për t’iu afruar në vetëm tre pikë Barcelonës.

Atletico Madrid e ka rimarrë sërish vendin e dytë në tabelë, pasi fitores 1:3 ndaj Espanyolit.

Diop i kaloi vendasit në epërsi, mirëpo madrilienët e përmbysën rezultatin me golat e Torres, Griezmann, dhe Koke.

Pas kësaj fitore, Los Cochoneros kalojnë në vendin e dytë me 73 pikë, tri më pak se Barcelona që luan nga ora 20:30 ndaj Real Sociedadit.

Comments
To Top