Lajme

Shkon në 77 numri i të vdekurve në Ekuador


Publikuar më:


79683f5d-7192-4cd9-b123-c5a525063f44-w900-r1-s

Numri i të vdekurve në Ekuador nga një termet i fuqishëm me magnitudë prej 7.8, është rritur në 77 persona dhe pritet të rritet ende.

Epiqendra e tërmetit ishte afër qytetit bregdetar Muisne. Ai është dëgjuar më së shumti në Guayaquil, ku jashtë shkatërruar disa objekte dhe një urë në qytetin më të madh të vendit, raporton Reuters.

Ekipet e kërkim-shpëtimit janë duke bërë të pamundurën që t’i dalën në ndihmë banorëve të kurthuar nën rrënoja.

Comments
To Top