Lajme

Shkon në 272 numri i viktimave në Ekuador (Video)


Publikuar më:


ii

Pas tërmetit të fuqishëm që goditi Ekudaorin të shtunën, mbetën 272 persona të vdekur. Tërmeti ishte i shkallës 7.8, i cili ka shkatërruar fshatra dhe qytete bregdetare të Ekuadorit

Sipas nën kryetarit ekuadorian, Jotge Glas, numri i viktimave ka shkuar në 272 persona ndërsa numri i të plagosurve në 2 mijë e 500, shkruan RT, transmeton Gazeta Express.

“Ka ende njerëz të bllokuar në vende të ndryshme të rrënojave, megjithatë ne kemi filluar operacionet e shpëtimit”, ka thënë ai. /

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=PsqKmGJn81I?version=3&rel=1&fs=1&autohide=2&showsearch=0&showinfo=1&iv_load_policy=1&wmode=transparent]

Comments
To Top