Lajme

Shënohet përvjetori i demostratave dhe të rënëve të ’81-ës


Publikuar më:


ukshin_hoti_1981_

​Komuna e Prishtinës, së bashku me Shoqatën e të Burgosurve Politikë dhe me Shoqatën e Familjarëve të Heronjve dhe Dëshmorëve, sot shënon përvjetorin e demostratave të vitit 1981 dhe përvjetorin e rënies së dëshmorëve të 2 prillit, 1981.

Me këtë rast, përfaqësues të komunës, do të vendosin kurora lulesh në tri lokacione ku kanë rënë dëshmorët.

Po ashtu, lidhur me këtë datë historike, do të mbahet edhe akademi përkujtimore duke filluar nga ora 14:00 në Sallën e Kuqe.

Comments
To Top