Uncategorized

Shefi i asamblistëve të VV-së në Ferizaj aderon në Nisma


Publikuar më:


Shefi i Asamblistëve të Lëvizjes Vetëvendosje, në Ferizaj, Ali Halimi, nga sot i është bashkuar Nismës Socialdemokrate. Bashkë me Halimin nga Vetëvendosje tek Nisma kanë aderuar edhe disa anëtarë tjerë të partisë së Albin Kurtit.

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, iu ka uruar mirëseardhje anëtareve të rinj. Nisma në Ferizaj, sipas Limajt, do të jetë shumë më e fuqishme.

“Sot është një ditë e rëndësishme për Nismën. Nga sot pjesë e familjes tonë politike do të bëhet shefi i asamblistëve të VV-së në Ferizaj, Ali Halimi me bashkëpunëtore. Nisma në Ferizaj do të jetë shumë më e fuqishme. I urojmë mirëseardhje asamblistit për t’i ofruar bashkëpunimin e përbashkët të Nismës në Ferizaj dhe Kosovë”, ka thënë Limaj.

E, Ali Halimi ka thënë se ka kënaqësinë që i është bashkuar Nismës. Ai është zotuar se do të angazhohet që idetë socialdemokrate t’i forcojnë në Ferizaj dhe Kosovë. Nismës nga sot i janë bashkuar edhe Beki Ademi, Rexehp Ramadani, Enver Ismajli, Isadora Zeqiri, Mevludin Ibishi dhe Flamur Sallahu të gjithë ish anëtar të Vetëvendosjes në komunën e Ferizajt.

To Top