Lajme

Remi shkon në burg!


Publikuar më:


remi-nuk-heq-dor-euml-nga-mandati-i-humbur-i-deputetit_hd

Ish- deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës dhe ish- komandanti i Zonës Operative të Llapit, Rrustem Mustafa- Remi është rikthyer në burg, për ta vuajtur pjesën e mbetur të dënimit.

Kështu i kanë thënë Gazetës Blic burime brenda Shërbimit Korrektues të Kosovës.

“Para disa ditësh Remi është rikthyer në burg, për ta mbajtur edhe pjesën e mbetur të dënimit”, ka thënë ky burim.

Remi pritet që t’i mbaj edhe 11 muaj burg.

Pos Remit, para disa ditësh edhe ish- deputeti tjetër dhe njëri prej ish- komandantëve të Zonës Operative të Llapit, Latif Gashi kishte shkuar vullnetarisht ta mbajë edhe një pjesë të burgut që i ka mbetur, pasi ishte dënuar bashkë me “Grupin e Llapit”./ Gazeta Blic

 

Comments
To Top