Ferizaj

Reagon edhe Labinot Tahiri pas masave të reja për gastronominë


Publikuar më:


Gastronomët kanë njoftuar sot se kanë marrë lajmin e mirë për zgjatje të orarit të punës. Sipas Odës së Hotelerisë, Ministria e Shëndetësisë ka lejuar punën e lokaleve deri në orën 01:00.

Me këtë orar do të operojnë edhe sallat e dasmave.

Një lajm i tillë është mirëpritur nga këngëtari Labinto Tahiri. Ai ishte ndër kritikuesit më të mëdhenj të mbylljes së gastronomisë dhe mos lejimit të dasmave.

Reagimin e bëri nëpërmjet rrjeteve sociale.

‘Urime dhe shpresojë shumë që edhe diskotekat do të fillojnë punën sepse edhe ata pronarë janë dëmtuar shumë’, shkroi ai.

“Një qeveri me përgjegjësi të plotë.

Nuk bën dhe nuk e do Zoti qe dikush te punoje e dikush edhe pse ka oferta te dëmtohet. Me krenari kam paguar dhe ia paguaj shtetit tim tatimet.

Kur te ndalet le te ndalet për te gjithë, kur te fillohet puna le te filloje për te gjithë.

Labi, Kosovë e Shqipërisë.”, ka shkruar këngëtari

To Top