Lajme

Rapsodët midis sheshit të Prishtinës ia thonë këngës për 28 Nëntor (Video)


Publikuar më:


Në të tri sheshet e Prishtinës, “Nëna Terezë”, “Zahir Pajaziti”, dhe “Ibrahim Rugova”, në Prishtinë si asnjëherë më parë janë të stërmbushur me njerëz nga vende të ndryshme, të gjithë shihen më simbole kombëtare.

Festimi i 28 Nëntorit në sheshet e Prishtinës po bëhet në mënyra të ndryshme, madje emocionet e tyre po shprehin edhe përmes këngës, raporton lajmi.net.

Në sheshin “Zahir Pajaziti”, janë parë një grup rapsodësh që kanë kënduar këngë patriotike, për nder të kësaj feste.

Për më shumë shiko videon të përgatitur nga lajmi.net.

Rapsodet per 28 Nentor by lajmi-net

.

Comments
To Top