Sport

Ramos shokon Realin pas ndeshjes me Shqipërinë (FOTO)


Publikuar më:


Mbrojtësi spanjoll ka pësuar një lëndim jo të lehtë në duelin kundër Kombëtares kuqezi, duke pësuar një ndrydhje të ligamentit në gjurin e majtë dhe kështu do të mungojë për një muaj, shkruan “Marca”.

Një gjë të tillë e konfirmoi edhe doktori i spanjollëve, Oscar Celada, përcjellë “Lajmi.net”.

“Duket si një dëmtim i ligamentit mesor, duhet të jetë i kujdesshëm. Kem biseduar me mjekët e Real madridit. Tani po presion testet për të dhënë një diagnozë definitive”, deklaroi Celeda.

Për lëndimin e Ramos ka folur edhe përzgjedhësi Julen Lopetegui.

“Duket se Sergio pati një ndrydhje të vogël. Të shpresojmë që s’do të ketë asgjë më shumë, pasi që gjuri është pjesë delikate”, theksoi Lopetegui.

Shkalla e dëmtimit të Ramos do të bëhet e ditur sot në Madrid.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy S6. 

.

Comments
To Top