Ferizaj

Ramiz Kelmendin e zëvendëson ferizajasi Nehat Baftiu


Publikuar më:


Në rast që kryeministri Isa Mustafa e emëron zëvendës të tij, biznesmenin dhe deputetin Ramiz Kelmendi, ky i fundit është shprehur se nuk do të ndërrojë qëndrim sa i përket çështjes së demarkacionit.

Por, qëndrimi i tij pas emërimit si zëvendëskryeministër nuk qon edhe peshë te Mustafa, sepse i njëjti më nuk është deputet dhe nuk ka se si të votojë për ose kundër marrëveshjes.

Pas lirimit nga mandati i deputetit, Kelmendi ia liron vendin ferizajasit Nehat Baftiu, i cili vjen nga Partia Demokratike e Kosovës por nuk dihet se si do të votojë, në rast që marrëveshja dërgohet edhe njëherë në Kuvend për ratifikim.

Sot Kelmendi në një prononcim për Indeksonline kishte treguar se i është ofruar pozita e zëvendëskryeministrit.

“Unë do të jem zv/kryeministër për zhvillim ekonomik dhe do të merrem me manxhimin e ministrive qe janë në funksion të zhvillimit ekonomik. Në një farë forme do të jem koordinues dhe këshillues me njohuritë qe i kam, me përvojën time dhe me sukseset e mia të cilat kanë me sjellë ndryshime të mëdha qe të gjithë qytetarët i presin dhe kanë dëshire me pa një shtet të tillë të zhvilluar ekonomikisht”, ka thënë Kelmendi për Indeksonline.

Comments
To Top