Lajme

Rama në Vjenë me ftesë të homologut austriak


Publikuar më:


Edi Rama, kryeministër i Shqipërisë

Në samit marrin pjesë edhe drejtues të vendeve të tjera të rajonit dhe përfaqësues të Bashkimit Europian, ku tematika kryesore është sfida e refugjatëve me të cilët po përballet Europa.

Gjatë qëndrimit në Vjenë, kryeministri do të zhvillojë një sërë takimesh.

Comments
To Top