Lajme

Qeveria britanike nuk iu përgjigjet gjetjeve nga “Panama Papers”, për babin e kryeministrit Cameron


Publikuar më:


cameron-690x380

Zëdhënësi i Qeverisë së Britanisë së Madhe, David Cameron, ka thënë se babai i kryeministrit anglez dhe lidhjet e tij biznesore me firmat offshore të zbuluar nga skandalin e ashtuquajtur “Panama Papers”, janë “punë private”, që s’kanë lidhje me Qeverinë, shkruan The Independent, përcjellë Klan Kosova.

Ian Cameron, i cili vdiq në vitin 2010, ishte në mes të qindra njerëzve të tjerë që u zbuluan nga hulumtimi i madh gazetaresk.

Cameron kishte lidhje me “Blairmore Holdings Inc” e vendosur në Panama.

I pyetur nëse familja Cameron po vazhdon të përfitojë nga kjo firmë, zëdhënësi ka thënë; “Kjo është çështje private, unë jam i fokusuar në punët që po bënë Qeveria”

Comments
To Top