25,05,2024

Presidenti i Hungarisë, nesër në Shqipëri

Must Read

jnos-der-4

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani do të presë nesër presidentin e Hungarisë, Janos Ader, i cili do të zhvillojë një vizitë shtetërore në Shqipëri.

Ja agjenda:

Ora 11.00 Ceremonia zyrtare e pritjes në Presidencë

Ora 11.10 Takimi kokë me kokë i dy presidenteve

Ora 11.30 Bisedimet zyrtare mes dy delegacioneve

Ora 12.30 Konferenca e përbashkët për shtyp

Ora 15:25 Pjesëmarrje e përbashkët e presidentit të Republikës, Bujar Nishani dhe presidentit të Hungarisë në ekspozitën fotografike “Unë dhe Budapesti” të fotografit Roland Tasho. (vendi: Galeria FAB, prapa Akademisë së Arteve).KosovaPress

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img