Ferizaj

Punëdhënësi kërcënon me të shtëna punëtorët, i konfiskohet arma


Publikuar më:


Në fshatin Dremjak të Ferizajt, dje rreth mesditës pati të shtëna.

Dy viktima meshkuj, shqiptarë, shtetas të Kosovës, kanë raportuar se deri sa ishin duke punuar te i dyshuari, po ashtu mashkull dhe shqiptar i Kosovës, pas një mosmarrëveshje punëdhënësi kishte shtënë me pushkë gjuetie në ajër, thuhet në raportin e policisë.

Policia në raportin e sotshëm të saj thekson se njësitet policore nga i dyshuari kanë konfiskuar pushkën e gjuetisë.

Me urdhër të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

Comments
To Top