Sport

Portieri shënon nga 70 metra, por goli i tij anulohet pas një gabimi të gjyqtarit (Video)


Publikuar më:


portier

Në takimin në mes të FK Dnipro dhe Zorya në Ukrainë është shënuar një gol spektakolar nga portieri.

Portieri i Dnipros, Jan Lastuvka, shënoi një gol të çmendur nga rreth 70 metra, mirëpo goli i tij gabimisht u anulua.

Portieri 33 vjeçar iu gëzua shumë golit të tij të parë në karrierë, mirëpo gjyqtarët e cilësuan si ndërhyrje të palejueshme gjuajtjen e tij.

Shikoni golin dhe reagimet më poshtë. /Gazeta Blic/

Comments
To Top