Sport

Pique e zbulon: Ronaldo – Messi, ky është më i miri (Video)


Publikuar më:


messi-ronaldo

Gerard Pique në një intervistë ka treguar se kush është më i mirë në mes të Messit dhe Ronaldos.

Pique realizoi një intervistë me ish-bashkëlojtarin e tij te Manchester United, Rio Ferdinand, dhe tregoi zgjedhjen e tij në mes të Messit dhe Ronaldos.

Pique është një ndër futbollistët e rrallë i cili ka luajtur me të dy këta yje, dhe kur 29-vjeçari u pyet për të dy rivalët, përgjigja e tij ishte shumë e thjeshtë.

“Messi nuk është njeri, ndërsa Ronaldo është më i miri prej njerëzve”, tha Pique.

Shikoni intervistën e Piques më poshtë. /Gazeta Blic/

Comments
To Top