Lajme

Përkujtohen viktimat e komunikacionit rrugor


Publikuar më:


aksident1

Me disa aktivitete në kryeqytet, sot shënohet Dita vendore e përkujtimit të viktimave të komunikacionit rrugor.

Aktivitete do të ketë afër Hotel Grand, përballë Pallatit të Rinisë dhe përballë Hotel Sirius, duke filluar nga ora 12:00.

Ndryshe, në vitin 2014, si pasojë e aksidenteve në komunikacion kanë vdekur 103 persona, ndërsa në vitin 2015 nga aksidentet kanë vdekur 105 persona./KosovaPress/

 

Comments
To Top