Ferizaj

Operohet volejbollistja Melirona Avdullahu


Publikuar më:


Klubi i Volejbollit  Ferizaj ka bërë të ditur se është operuar lojtarja e këtij klubi, Melirona Avdullahu.

Lojtarja Avdullahu bëhet e ditur se kohë më parë ka lënduar ligamentet  dhe zgjidhja e vetme ka qenë operimi.

Për këtë  Klubi Volejbollit Ferizaj ka falënderuar të gjithë ata që ndihmuan  që ky aperim të behët sa më shpejt dhe me sukses.

Në vazhdim klubi ka paraqitur edhe  një biografi të lojtares  që nga viti 2017.

2017

Kampione u14

Lojtarja më e mirë në Kosovë për gr U14

2018

Kadetja më  e mirë në komunën e Ferizajt

Pjesë e kombëtares U17 në gara Ballkanike

Pjesë e ekipit DREAM TEAM në garat Ballkanike.

Kampione U-16 U18

2019

Pjesë e kombëtares U19 në Ankara

Pjesë e kombëtares U17 ne Bosnje

Kampione në beachvolley U18 U 20

Pjes e Kombëtares në beachvolley në kompionatin evropian Austri U-18

Dhe në gara Ballkanike në Kosovë U-22

2020

Pjesë e Kombëtares U19 në Mal të Zi

Lojtarja pranuse më e mirë në formacion të vitit

Lojtarja e shpallur MVP U18 nga Federata e volejbollit

Kampione e Kosovës beachvolley U18 U20

Pjes e Kombëtares U18 në beachvolley Turki vendi i 13 në Evropë

Pjesë e Kombëtares U20 në beachvolley Qeki

Të urojmë shëndet dhe rikthim sa më të shpejtë në fushë

Faleminderit për të gjithë ata që kontribuan që operimi të kalojë me sukses.

Faleminderit Dr Qerim Kida

To Top