Lajme

Nuland në takim me Lulzim Bashën


Publikuar më:


Pas takimit me ministrin e Jashtëm, zyrtarja amerikane Victoria Nuland ka nisur takimin me kreun e opozitës shqiptare, Lulzim Basha. Kryedemokrati shoqërohet nga deputetët Oerd Bylykbashi dhe Aldo Bumçi.

Ndihmës sekretarja amerikane e Shtetit Victoria Nuland, ka mbërritur në Tiranë, ku ka nisur një takim me ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati. Ajo shoqërohej nga ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu.

Nuland fluturoi nga Kosova në drejtim të Shqipërisë, ku do të qëndrojë për disa orë për të takuar krerët politikë dhe për të diskutuar në lidhje me reformën në drejtësi.

Comments
To Top