Lajme

Nisin punimet e konferencës të Unionit të Bashkive Shqiptare në Rajon


Publikuar më:


Në këtë konferencë e cila do të zgjasë dy ditë do të diskutohen tema dhe projekte të ndryshme që rrisin bashkëpunimin dhe ndihmojnë zhvillimin e këtyre komunave.

Pesë fushat kryesore të diskutimit janë urbanizmi, mjedisi, investimet, transporti publik si dhe inovacionet, shkruan lajmi.net.

Kyretari i Prishtinës, Shpend Ahemti në një postim në facebook ka thënë se ringjalljen e këtij rrjeti e patem si ide me Erionin qe një kohë tani por tani në prag të festes së 28 nëntorit e konkretizuam me takimin e parë dyditor në Tiranë.

“Tirana, Prishtina, Tetova, Ulqini dhe Presheva e fillojnë shkëmbimin e përvojave në pesë fusha. Do ti shtojmë edhe komunat edhe fushat”, ka shkruar Ahmeti në facebook./ lajmi.net

.

Comments
To Top