Lajme

Në Skenderaj sekuestrohen aparate ilegale për lojëra të fatit


Publikuar më:


sesss-780x439

Njësitet e Doganës dje kanë organizuar një aksion për kontroll të lojërave të fatit në Skenderaj.

Gjatë aksioni janë kontrolluar dy lokale të dyshuara, ku janë gjetur duke operuar lojëra të ndaluara “Keno” dhe “Racing Dogs”.

Po ashtu në njërin prej lokaleve është gjetur një derë, e cila dërgonte tek lokali tjetër.

Pas hapjes së derës janë gjetur shtatë aparate të lojërave të fatit, të cilët pas verifikimit kanë rezultuar të pa licencuar.

Pas konfiskimit të këtyre aparateve ilegale, operatorit i është shqiptuar gjoba me vlerë prej 3 mijë euro.

Comments
To Top