Sport

Mourinho – United, ky është një super lajm për tifozët


Publikuar më:


mourinhoutd1

Louis Van Gaal do të shkarkohet nga posti i trajnerit dhe Mourinho do të emërohet në vend të tij.

Sipas asaj çfarë shkruajnë mediat britanike, drejtuesit e United kanë vendosur ta shkarkojnë holandezin Louis Van Gaal, edhe në rast se ai e fiton trofeun e FA Cup me ‘Djajtë e Kuq’

Raportohet se figurat e rëndësishme të ‘Old Trafford’ tashmë kanë vendosur ta emërojnë Mourinhon si zëvendësuesin e Van Gaalit, përcjell Gazeta Blic nga “The Mirror”

Drejtuesit e klubit, Sir Alex Ferguson dhe Sir Bobby Charlton, thuhet se janë pajtuar me faktin se klubi ka nevojë për ndryshime, dhe Mourinho shihet si zgjidhja e duhur.

Së fundmi është raportuar se PSG po tenton të nënshkruajë me Mourinhon, mirëpo portugezi thuhet se nuk është i interesuar. /Gazeta Blic/

Comments
To Top