17,07,2024

Katastrofë për Ozilin (Foto)

Must Read

ozil0

Mesut Ozil nuk është më mbreti i asistimeve.

Asi i Arsenalit, Mesut Ozil, nuk është më futbollisti me më së shumti asistime në Angli.

James Milner i Liverpool ka pasur më shumë ndikim për ekipin e tij se sa Ozil për Arsenalin këtë vit, përcjell Gazeta Blic nga “The Sun”

Statistikat dëshmojnë se James Milnar ka asistuar trefish më shumë se Ozil për vitin 2016, duke i hequr mesfushorit gjerman kurorën e “mbretit të asistimeve”

Ajo çfarë është shokuese është fakti se Milner vetëm në dy ndeshjet e fundit të tij ka asistuar më shumë se sa Mesut Ozil ka asistuar gjithë vitin për Arsenalin.

Në 19 paraqitje në vitin 2016, James Milner ka asistuar nëntë herë dhe ka shënuar katër gola.

Këto statistika janë publikuar nga faqja e njohur e statistikave, “Opta”. /Gazeta Blic/

01_15124556_8f249f_2801665a

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për përdorim të armës

Policia e stacionit në Ferizaj me datën 15.07.2024 rreth orës 23:30 ka pranuar një informacion se në rrugën  ‘’Vëllezërit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img