Lajme

Më në fund Stoltenberg flet me Trumpin për NATO-n, rezultatet janë…


Publikuar më:


Gjatë bisedës është folur për të ardhmen dhe për rëndësinë e Aleancës, e udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara. Biseda erdhi në kohën e shqetësimeve në Evropë dhe mbi angazhimet e Uashingtonit ndaj NATO-s, transmeton lajmi.net.

“Ishte një bisedë e mirë me Presidentin e sapozgjedhur të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump. Ne të dy kemi theksuar rëndësinë e NATO-s dhe detyrat e zgjeruara (buxhetore) në mbrojtje”, ka shkruar në Tëitter Stoltenberg. /Lajmi.net/

 

.

Comments
To Top