Lajme

Lutfi Haziri: Këtë 28 Nëntor, Gjilani ia dedikon kryengritësit të madh të shqiptarëve, Idriz Seferi


Publikuar më:


Këtë vlerësim kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, e ka dhënë gjatë inaugurimit të Muzeut të Qytetit.

Ai tha se do t’i bëjnë nderimet më të mëdha sepse u bënë mbi 100 vjet Pavarësi dhe e edhe më tutje ky kolos i madh nuk është në vendin e merituar të historisë dhe të lavdisë.

“Ai, me krismën e tij dhe me kryengritjen e ka bërë, jo vetëm çlirimin e Gjilanit, por edhe të kryeqytetit të Vilajetit të Kosovës në atë kohë, që ka qenë Shkupi”, tha Haziri.​ /Lajmi.net/

.

Comments
To Top