Lajme

Lufta Armeni-Azerbajxhan, lë shumë persona të vdekur


Publikuar më:


aaaaaaaaaaa

hjetëra persona janë vrarë në përleshjet mes forcave armene dhe atyre të Azerbajxhanit mbi rajonin e Nagorno-Karabakut, shkruan BBC.
Dhjetëra persona janë vrarë në përleshjet mes forcave armene dhe atyre të Azerbajxhanit mbi rajonin e Nagorno-Karabakut.
Së paku 30 ushtarë dhe një djalë i ri u vranë, pasi secila palë ka fajësuar tjetrën për përshkallëzimin e dhunës.

auto_32c6819000000578-3520788-image-a-38-14596258206181459768005

Comments
To Top