Ferizaj

“Luboteni” fitues i Kupës së Federatës së Volejbollit


Publikuar më:


Këtë të shtune në palestrën e Sporteve “Bill Clinton” në Ferizaj është luajtur finalja e Kupës së Federatës së Volejbollit të Kosovës, njëherit dhe derbi lokal mes KV LUBOTENI dhe KV FERIZAJ.

Pas një loje të mirë djemtë e “Lubotenit”  arritën të mundin rivalin lokal Kv Ferizajn me rezultat 3:1 në sete.

“loja e sotme ishte një dëshmi se KV Luboteni Ferizaj është bjeshkë e madhe që vështirë kalohet dhe do jetë gjatë dhe lartë në majat e volejbollit kosovar” thonë në klubin e KV “Luboteni”.

Por loja e sotme ishte  e para që dy ekipet ferizajase garojnë në  finale e Kupës së  Federatës.

Në anën tjetër KV Ferizaj këtë vit ishte një befasi dhe me një paraqitje të denjë tregojë se  në Ferizaj kultivohet volejboll cilësorë.

To Top