Sport

Legjenda e Ukrainës ka një porosi për ndeshjen me Kosovën


Publikuar më:


Kosova të dielën më 9 tetor është mysafire e Ukrainës, në ndeshjen që luhet në Poloni.

Edhe pse Kosova u mund 6:0 nga Kroacia, ish sulmuesi i Ukrainës dhe Dnepr, ka kërkuar kujdes nga Andrij Shevchenko dhe lojtarët e tij.

“Më e rëndësishmja është se ndeshja me Kosovën nuk duhet të merret si e lehtë, pavarësisht humbjes 6:0 nga Ukraina, duhet të luajmë lojë kolektive dhe të tentojmë ta kryejmë ndeshjen në pjesën e parë”, deklaroi Venhynskyy, përcjell Lajmi.net.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy S6. 

.

Comments
To Top