Ferizaj

Labi për disa orë grumbullon 37 mijë euro për Ardit Gashin


Publikuar më:


Në një aksion humanitar  të organizuar në sheshin e Ferizajt  në të cilin gjatë gjithë kohës është përcjellë nga këngëtari Labinot Tahiri janë grumbulluar 37 mijë euro.

 Këtë e ka bërë të  Labinot Tahiri përmes një postimi në faqen e tijë  të Fondacionit.

Ai është shprehur  i lumtur  dhe krenar me gatishmërin e qytetarëve ferizajas për të ndihmuar të riun  Ardit Gashi I cili është diagnostifikuar me me Leukemi  acute.

“Jam shumë i lumtur dhe krenarë për ju! 

Të dashur qytetarë bravo ju qoftë!
Pêr pak orë arritem të tubojmë afro 37.000 vetëm në tenda!
Jam shumë mirënjohës për ju.

Arditi tani ndodhet në spital dhe presim edhe shumën tjetër vlerë 80.000 mijë€

Shpresojë se me Zotin pêrpara dhe ne se bashku do të ia tubojmë edhe pjesën tjetêr.

Tani po i postoj disa të dhanuna dhe fotografitë e disa femijëve që kanë dhuruar me vet dorën e tyre.
Nuk ka mbetur njeri pa ndihmua.” ka shkruar Labi.

To Top