Lajme

Kryetarit paralel të Podujevës i caktohet masa e ndalimit


Publikuar më:


Autoritetet kosovare i kanë caktuar masën e ndalimit prej 48 orësh, Obren Angjelkoviqit, kryetarit të komunës paralele serbe të Podujevës.

Lajmin e ka bërë të ditur Zyra Serbe për Kosovën, duke e cilësuar ndalimin në pikën kufitare të Merdarës si tentim të autoriteteve të Prishtinës për ngritjen e tensioneve.

Lajmin se një person i nacionalitetit serb është arrestuar në Merdare ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës.

“Është arrestuar një mashkull serb pasi që gjatë kontrollit në veturën e tij janë gjetur dhe konfiskuar dokumente të ndryshme që dyshohet se i përkasin strukturave paralele serbe. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje për vazhdim të procedurave ligjore”, thuhet në njoftim.

Comments
To Top