15,06,2024

Nuland nesër në Kosovë: Ja me kë do të takohet

Must Read

Ndihmës Sekretarja e Shtetit në SHBA, Victoria Nuland, do të qëndrojë nesër në Prishtinë, ku edhe pse është ditë pushimi, do të ketë takime me drejtuesit më të lartë të Kosovës.

Në agjendën e takimeve, që nisë herët ajo parashihet që të parin ta takoj presidentin Hashim Thaçin, më pas kreun e Kuvendit, Kadri Veselin, kryeministrin Isa Mustafa që do të shoqërohet nga ministrat e punëve të jashtme dhe drejtësisë, Enver Hoxhaj e Hajredin Kuçi, si dhe në fund do ta ketë një takim me zëvendësin serb të Mustafës, Branimir Stojanoviqin.

Pas vizitës në Kosovë që pritet të përfundojë rreth orës 11, Nuland do të udhëtojë për në Shqipëri ku pritet të takohet më kryeministrin Edi Rama dhe kreun e PD-së, Lulzim Bashën.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Varroset me nderime ushtarake nënoficeri i FSK-së që vdiq në vendin e punës

Këtë të shtune është varrosur me nderime ushtarake nënoficeri Muhamet Beqiri, i cili vdiq në vendin e tij të...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img