Ferizaj

Kryetari Svarqa, takohet me drejtues të LMT-së së KFOR-it


Publikuar më:


Numri një i qytetit të Ferizajt, Muharrem Svarqa, të premten ka zhvilluar një takim me komandantin e LMT-së departamenti i përbashkët regjional dhe jug kolonel Ihsan Tavazar.

Me këtë rast kryetari Svarqa, këta të fundit i ka njoftuar lidhur me zhvillimet e fundit, ndërsa theks të veçante i ka kushtuar situatës së sigurisë në qytetin e Ferizajt i cili është njëri ndër qytete më te qeta në gjithë Republikën e Kosovës

Nga ana tjetër komandanti i LMT-së departamenti i përbashkët regjional dhe jug kolonel Ihsan Tavazar është shprehur falënderues kryetarit për pritjen e bërë, duke theksuar se bashkëpunimi me Komunën e Ferizajt, do të vazhdojë edhe në të ardhmen.

Ishte ky takimi i parë mes kryetarit Svarqa dhe kolonel Ihsan Tavazar, u tha se takime të tilla do të mbahen edhe në të ardhmen.

Comments
To Top