Lajme

Krasniqi: Vetëvendosja provoi ta manipulojë Lëvizjen Besa, e pengova unë (Video)


Publikuar më:


Milazim Krasniqi

Krasniqi ka thënë se kjo parti, themeluesit e të cilës i ka miq të mirë, do të ishte zgjedhje e duhur e shqiptarëve të Maqedonisë, pas skandaleve të BDI-së së Ali Ahmetit.

Pas krijimit të kësaj partie janë shfaqur edhe përkrahjet e para për të, nga personalitetet dhe parti politike, përfshirë edhe Lëvizjen Vetëvendosje.

“Ka pasur tendencë nga VV-ja që ta marrë nën kontroll. Ndoshta njëri nga njerëzit që ka dhënë kontribut që kjo të mos ndodh jam unë”, ka thënë Krasniqi në “Komiteti”.

Ai ka shtuar se VV-ja ka mision shkatërrimtar në Kosovë dhe nuk do të duhej që kjo të bartej edhe tek shqiptarët e Maqedonisë.

 

.

Comments
To Top